$0
The DECKED Drawer System provides ultra-rugged, full-bed-length drawers to maximize truck-bed storage, access, and organization. Built to protect tools and gear while increasing usable cargo area, the top deck supports up to 1,000 lb in midsize trucks. Weatherproof construction and a lifetime guarantee ensure long-term performance.
*Stash Bins are not compatible with Drawer Systems for 4'6" truck beds and are not included with accessory packs. Each Drawer System is router-cut to fit the exact make, model, and year of a vehicle; fitment cannot be guaranteed for systems not made specifically for that vehicle. Spray-in bed liners add minimal thickness to bed walls and fit within manufacturing tolerances.
| System Height | 12.3 |
| System Length | 52.9 |
| System Width | 52.8 |
| Brand | Decked |
| Submodel | 4'6" Bed |
| Box Weight | 201 lbs |
| Box Length | 58 in |
| Box Width | 43 in |
| Box Height | 19 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Rivian||R1T, 2023||Rivian||R1T, 2024||Rivian||R1T, 2025||Rivian||R1T, 2026||Rivian||R1T
|
