$0
The DECKED Drawer System provides ultra-rugged, full-bed-length truck storage designed for easy access, secure organization, and heavy loads.
*Fitment and installation notes: Each Drawer System is router-cut to fit a specific make, model and year — systems not made for your exact vehicle cannot be guaranteed to fit. Spray-in bed liners add minimal thickness and are accounted for within manufacturing tolerances. Not compatible with stepside or flareside bed shapes.
| System Height | 12 |
| System Length | 65 |
| System Width | 63-72 |
| Brand | Decked |
| Submodel | 5'7" Bed |
| Box Weight | 256 lbs |
| Box Length | 68 in |
| Box Width | 39 in |
| Box Height | 24 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Toyota||Tundra, 2023||Toyota||Tundra, 2024||Toyota||Tundra, 2025||Toyota||Tundra, 2026||Toyota||Tundra
|
