The DECKED Drawer System delivers ultra-rugged, full-bed-length drawers that solve truck bed access and organization. The top deck supports up to 2,000 lb in full-size trucks. The system is weatherproof, made in America and backed by a lifetime guarantee.
Designed to maximize usable bed space and keep tools and gear organized, secure, and protected under demanding conditions.
*Fitment and installation notes: Drawer Systems are router-cut to fit a specific make, model, and year; fitment is not guaranteed for systems not made for that vehicle. There will be approximately 3.5" of empty space between the tailgate and the end of the system. Drawers require about 4" to open, and the first 5.5" of drawer depth is occupied by the handle cavity and taper, making removal of items with the tailgate closed nearly impossible. Spray-in bed liners generally add minimal thickness and typically fit within manufacturing tolerances. Not compatible with stepside or flareside bed shapes.
| System Height | 12 |
| System Length | 75 |
| System Width | 63-72 |
| Brand | Decked |
| Submodel | 6'7" Bed |
| Box Weight | 281 lbs |
| Box Length | 78 in |
| Box Width | 39 in |
| Box Height | 24 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Nissan||Titan, 2021||Nissan||Titan, 2020||Nissan||Titan, 2019||Nissan||Titan, 2018||Nissan||Titan, 2017||Nissan||Titan, 2016||Nissan||Titan, 2023||Nissan||Titan, 2024||Nissan||Titan
|
