$0
The Sixer 16 is a compact, multi-purpose case ideal as a tacklebox, lunchbox, mini-toolbox, or bug-out kit. Built from high-impact polymer, it combines rugged protection with a portable, stackable form factor.
| Series | Sixer 16 |
| Color | Ranger Green |
| Brand | Decked |
| Box Weight | 8 lbs |
| Box Length | 18 in |
| Box Width | 12 in |
| Box Height | 9 in |
| Объем л. | 16 |
| Storage Case Length | 10.7 |
| Storage Case Height | 7.9 |
| Storage Case Width | 17.1 |
