Designed to organize and secure everyday gear, these MOLLE panels mount on the driver and passenger sides to hold pouches, small tools, holsters, lights and other MOLLE-compatible accessories. An integrated digital device bridge provides a convenient, accessible location for phones, GPS units and other handheld devices.
Sturdy construction and a low-profile design make these panels suitable for daily use, overlanding, or outdoor activities where quick access to tools and devices is needed.
*Installation and compatibility: the device bridge installs along the control panel and uses five M5 x 0.8 PEM nuts. Accessory mounts must match AMPS hole spacing (1.9 in / 48.5 mm) or use fasteners compatible with M5 x 0.8 PEM nut locations. All hardware required to attach the panels to the vehicle is included; hardware to attach accessories to the panels is sold separately.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Material | Steel |
| Box Weight | 13 lbs |
| Box Length | 24 in |
| Box Width | 16 in |
| Box Height | 7 in |
| Installation side | Center console |
|
Fitment
Show all |
2010||Toyota||4Runner, 2011||Toyota||4Runner, 2012||Toyota||4Runner, 2013||Toyota||4Runner, 2014||Toyota||4Runner, 2015||Toyota||4Runner, 2016||Toyota||4Runner, 2017||Toyota||4Runner, 2018||Toyota||4Runner, 2019||Toyota||4Runner, 2020||Toyota||4Runner, 2021||Toyota||4Runner, 2022||Toyota||4Runner, 2023||Toyota||4Runner, 2024||Toyota||4Runner
|
