$0
Organize and access your essential items and handheld devices with purpose-built molle panels and a removable digital device bridge designed for the GX 460. The driver and passenger side panels provide a secure mounting platform for pouches, small tools, holsters, lights, and a wide range of molle accessories while maintaining easy access to all controls.
*Installation & compatibility notes: Requires some drilling. Device bridge uses PEM nuts (M5 x 0.8) and is compatible with many diamond-style device mounts. Bridge is easily installed or removed while leaving the side molle panels secured.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Material | Steel |
| Box Weight | 15 lbs |
| Box Length | 24 in |
| Box Width | 18 in |
| Box Height | 7 in |
| Installation side | Center console |
|
Fitment
Show all |
2019||Lexus||GX460, 2018||Lexus||GX460, 2017||Lexus||GX460, 2016||Lexus||GX460, 2015||Lexus||GX460, 2014||Lexus||GX460, 2013||Lexus||GX460, 2012||Lexus||GX460, 2011||Lexus||GX460, 2010||Lexus||GX460, 2020||Lexus||GX460, 2021||Lexus||GX460
|
