$0
Designed to keep everyday carry and handheld devices within easy reach, these center console molle panels install on both the driver and passenger sides and include an optional central device bridge for mounting phones, GPS, tablets, radios, and other handheld gear.
*Installation and compatibility notes: Some drilling is required for installation. The bridge uses M5 x 0.8 pre-threaded install points and accessory mounting holes are spaced 1.9 inches (48.5 mm) apart (AMPS standard). The design fits along the control panel without interfering with controls or cupholders; the bridge can be removed if desired while side panels remain secured.
| Finish | Textured Black |
| Brand | DV8 Offroad |
| Material | Steel |
| Box Weight | 7 lbs |
| Box Length | 20 in |
| Box Width | 8 in |
| Box Height | 3 in |
| Installation side | Center console |
|
Fitment
Show all |
2004||Lexus||GX470, 2005||Lexus||GX470, 2006||Lexus||GX470, 2007||Lexus||GX470, 2008||Lexus||GX470, 2003||Lexus||GX470, 2009||Lexus||GX470
|
