$0
High-flow Merge X-Pipe and mid-pipe assembly engineered to unlock hidden horsepower and deliver a refined, aggressive exhaust note. Precision-built from premium T-304 austenitic stainless steel for long-lasting corrosion resistance and durability. Ultra-smooth mandrel bends and CNC manufacturing ensure optimal flow and an accurate fit.
*Compatibility/installation notes: Except convertibles. Designed for use only with BORLA Axle-Back systems; when combined with an Axle-Back it creates a Cat-Back system. For vehicles without AFM valves use X-Pipe with Mid-Pipes part 60607. Fitment: 2016–2024 Camaro SS and 2020–2024 Camaro LT with 6.2L V8, automatic or manual transmissions. (EXCEPT convertibles.)
| Transmission | Manual, Automatic |
| Submodel | 6.2L V8 Gas |
| Submodel | SS, LT1 |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 38.6 lbs |
| Box Length | 44.3 in |
| Box Width | 26 in |
| Box Height | 10.9 in |
|
Fitment
Show all |
2016||Chevrolet||Camaro, 2017||Chevrolet||Camaro, 2018||Chevrolet||Camaro, 2019||Chevrolet||Camaro, 2020||Chevrolet||Camaro, 2021||Chevrolet||Camaro, 2022||Chevrolet||Camaro, 2023||Chevrolet||Camaro, 2024||Chevrolet||Camaro
|
