$0
The BORLA® 2.75" Cat-Back system is engineered for off-roading, overlanding, and rock crawling with a high-clearance design that preserves ground clearance while delivering the classic S-Type sound without in-cabin drone.
*Compatible with 2024–2025 Toyota Land Cruiser and 2025 Toyota 4Runner including i-FORCE MAX (Hybrid) 2.4L 4-cylinder, automatic transmission, 4-wheel drive. Includes i-FORCE MAX (Hybrid) vehicle applications. Installation may require professional fitting to ensure proper clearance and alignment for high-clearance configurations.
| Transmission | Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 2.4L L4 Gas |
| Series | S-Type |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 39.9 lbs |
| Box Length | 43.7 in |
| Box Width | 20.3 in |
| Box Height | 11.5 in |
| Fitment | 2024||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||4Runner |
