$0
The BORLA® Cat-Back system features a 3.5" diameter design that uses the factory transition pipe between the catalytic converters and the muffler for broad fitment. It is engineered for improved performance, durability, and the signature BORLA S-Type sound with minimal drone.
To preserve the finish of black chrome tips, do not use stainless steel polish; clean with hot water and a microfiber cloth.
*Compatibility: Fits 2019–2025 Ram 2500 / 3500 with 6.4L V8, automatic transmission. Compatible with 2WD and 4WD, and with Regular Cab (Long Bed — 8'2", 140.2" wheelbase), Crew Cab (Standard Bed — 6'4", 149" wheelbase; Long Bed — 8'2", 169.3" wheelbase), and Mega Cab (Standard Bed — 6'4", 160" wheelbase). Excludes vehicles with Dual Rear Wheels.
| Transmission | Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 6.4L V8 Gas |
| Series | S-Type |
| Submodel | Mega Cab, Regular Cab, Crew Cab |
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Submodel | 6'4" Bed, 8' Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 52.6 lbs |
| Box Length | 58.7 in |
| Box Width | 17.3 in |
| Box Height | 16.5 in |
|
Fitment
Show all |
2019||Dodge||Ram 2500, 2020||Dodge||Ram 2500, 2019||Dodge||Ram 3500, 2020||Dodge||Ram 3500, 2021||Dodge||Ram 2500, 2021||Dodge||Ram 3500, 2021||Ram||2500, 2021||Ram||3500, 2020||Ram||2500, 2020||Ram||3500, 2019||Ram||2500, 2019||Ram||3500, 2022||Dodge||Ram 2500, 2022||Ram||2500, 2022||Dodge||Ram 3500, 2022||Ram||3500, 2023||Dodge||Ram 2500, 2023||Dodge||Ram 3500, 2023||Ram||2500, 2023||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 3500, 2024||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 2500, 2024||Ram||2500, 2025||Ram||3500, 2025||Dodge||Ram 3500, 2025||Ram||2500, 2025||Dodge||Ram 2500
|
| Submodel | Single Rear Wheel |
