$0
Aggressive ATAK® sound with minimal in-cabin drone. This Cat-Back system transitions from 3" tubing into dual 2.25" outlets and terminates with single 4" bright chrome T-304 stainless steel tips on each tailpipe.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Sound Level | Aggressive |
| Submodel | 5.0L V8 Gas |
| Series | Atak |
| Submodel | SuperCrew |
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Submodel | 5'7" Bed, 6'7" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 56 lbs |
| Box Length | 60.4 in |
| Box Width | 15.8 in |
| Box Height | 13.2 in |
|
Fitment
Show all |
2011||Ford||F-150, 2012||Ford||F-150, 2013||Ford||F-150, 2014||Ford||F-150
|
