$0
The BORLA 2.5" diameter Axle-Back exhaust is engineered for tuned performance, refined sound and precise fitment. It delivers the classic S-Type tone with minimal interior drone while offering weight savings for improved efficiency and handling. Constructed from high-quality T-304 austenitic stainless steel and finished with mirror-polished tips, this system includes a Million-Mile Warranty.
*Fits 2010-2013 Chevrolet Camaro SS 6.2L V8 (Automatic or Manual), Rear Wheel Drive, 2-door Coupe and Convertible models without Ground Effects Package (GFX). Add BORLA X-Pipe with Mid-Pipes, part number 60512, to create a full Cat-Back system.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 6.2L V8 Gas |
| Series | S-Type |
| Submodel | Convertible, Coupe |
| Drive Type | RWD |
| Submodel | SS |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 23.3 lbs |
| Box Length | 33.2 in |
| Box Width | 16.2 in |
| Box Height | 10.3 in |
|
Fitment
Show all |
2010||Chevrolet||Camaro, 2011||Chevrolet||Camaro, 2012||Chevrolet||Camaro, 2013||Chevrolet||Camaro
|
