$0
Refresh the look of your JL Wrangler with this modular soft top panel kit designed to integrate with an existing Trektop. Use all three panels together for full coverage or remove sections for a customizable open-air experience.
*Compatible with Bestop Trektop 56863-17. Not compatible with Trektop Ultra. No-drill installation; designed to install with an existing Trektop soft top.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 4 Door |
| Material | Premium Black Twill |
| Series | Halftop |
| Box Weight | 25 lbs |
| Box Length | 56.81 in |
| Box Width | 27.56 in |
| Box Height | 5.75 in |
| UPCCode | 077848145026 |
| Color | Premium Black Twill |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK, 2018||Jeep||Wrangler JK
|
| Product Code | 8010317 |
