$0
The fastback Trektop delivers convertible style and versatility, combining a sleek rear angle with practical function. Designed to work with Wrangler sport bars, it requires no additional bows or frames and quickly converts to a Safari Bikini by removing the side and rear windows—effectively giving you two tops in one.
*Includes all parts required for installation, factory-style door surrounds, and a tailgate bar. Compatible with factory full-steel hard doors; door kits available separately for alternative door options.
| Brand | Bestop |
| Note | Exc. Raptor |
| Submodel | 4 Door |
| Material | Premium Black Twill |
| Series | Trektop |
| Box Weight | 108.46 lbs |
| Box Length | 60 in |
| Box Width | 27 in |
| Box Height | 12 in |
| UPCCode | 077848142957 |
| Color | Premium Black Twill |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
| Product Code | 5687317 |
