$0
The Trektop Glide is a soft-top with fastback styling and an innovative folding frame that operates like a convertible. Slide out the zipper-less window panels and fold the top behind the rear seat for a full open-air ride, or close quickly for complete coverage.
*Includes all soft-top fabric, window panels, and a simplified bow system for a no-drill installation.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 2 Door |
| Material | Premium Black Twill |
| Series | Trektop Glide |
| Box Weight | 63 lbs |
| Box Length | 61 in |
| Box Width | 29 in |
| Box Height | 8.5 in |
| UPCCode | 077848131883 |
| Color | Premium Black Twill |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK, 2018||Jeep||Wrangler JK
|
| Product Code | 5492217 |
