$0
The Supertop Ultra is an advanced soft top that fully retracts using a patent-pending guide track system and features an enhanced Sunrider sunroof for increased open-air driving.
*Compatibility/Installation notes: Designed for Jeep Wrangler applications — verify specific year and model fitment before purchase. The guide track and lift-assist ease installation and daily operation; windows attach via zippers or zipper-less channels and the folded top stows behind the rear seats.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 4 Door |
| Material | Premium Black Twill |
| Series | Supertop Ultra |
| Box Weight | 106 lbs |
| Box Length | 60 in |
| Box Width | 27 in |
| Box Height | 12 in |
| UPCCode | 077848138967 |
| Color | Premium Black Twill |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK, 2018||Jeep||Wrangler JK
|
| Product Code | 5472417 |
