$0
The Bestop Supertop Classic refines the original Supertop with an integrated Sunrider flip-back panel and factory-style door surrounds, delivering a durable, high-performance replacement soft top for open-air driving.
*Compatibility/installation: Designed to fit Wrangler models with full factory hard doors; Sunrider flip-back panel and some features are not available for YJ. Feature applicability noted for TJ and JK models. Works with Bestop replacement door kits (sold separately).
| Brand | Bestop |
| Submodel | Standard |
| Material | Black Denim |
| Series | Supertop |
| Box Weight | 57 lbs |
| Box Length | 57.75 in |
| Box Width | 28 in |
| Box Height | 6 in |
| UPCCode | 077848092443 |
| Color | Black Denim |
|
Fitment
Show all |
2006||Jeep||Wrangler TJ, 2005||Jeep||Wrangler TJ, 2004||Jeep||Wrangler TJ, 2003||Jeep||Wrangler TJ, 2002||Jeep||Wrangler TJ, 2001||Jeep||Wrangler TJ, 2000||Jeep||Wrangler TJ, 1999||Jeep||Wrangler TJ, 1998||Jeep||Wrangler TJ, 1997||Jeep||Wrangler TJ
|
| Product Code | 5472015 |
