$0
Enjoy instant open-air freedom with a hardtop-friendly sunroof solution that combines the convenience of a convertible with the protection of a hardtop. Flip back the Sunrider to open your cabin quickly and easily while retaining durable weather protection when closed.
*Installation/compatibility note: Intended for hardtop applications and designed to operate without drilling or major modifications. Includes installation hardware and instructions; confirm fitment with your specific hardtop model before installation.
| Brand | Bestop |
| Submodel | 4 Door, 2 Door |
| Material | Premium Black Twill |
| Box Weight | 35.6 lbs |
| Box Length | 61.9 in |
| Box Width | 23.9 in |
| Box Height | 9.8 in |
| UPCCode | 077848142148 |
| Color | Premium Black Twill |
|
Fitment
Show all |
2007||Jeep||Wrangler JK, 2008||Jeep||Wrangler JK, 2009||Jeep||Wrangler JK, 2010||Jeep||Wrangler JK, 2011||Jeep||Wrangler JK, 2012||Jeep||Wrangler JK, 2013||Jeep||Wrangler JK, 2014||Jeep||Wrangler JK, 2015||Jeep||Wrangler JK, 2016||Jeep||Wrangler JK, 2017||Jeep||Wrangler JK, 2018||Jeep||Wrangler JK
|
| Product Code | 5245317 |
