$0
100% waterproof, fully custom die-cut headliner kit made from BedRug material. The kit features a 1/2-inch polypropylene foam backing to help insulate the interior from road noise and heat. Individual pieces install quickly by removing the specially designed tape and pressing firmly into place. The material resists harsh chemicals and will not stain, stink, mold, or mildew.
*Compatibility: 2006 to current Jeep Wrangler JK & JK Unlimited. Installation does not require removal of the hard top; install each piece by peeling the tape backing and pressing firmly into place.
| Submodel | 4 Door |
| Installation side | Headliner |
| Brand | BedRug |
| Material | Polypropylene |
| Box Weight | 5 lbs |
| Box Length | 50 in |
| Box Width | 31 in |
| Box Height | 2 in |
| UPCCode | 87055800688 |
|
Fitment
Show all |
2018||Jeep||Wrangler JL, 2019||Jeep||Wrangler JL, 2020||Jeep||Wrangler JL, 2021||Jeep||Wrangler JL, 2022||Jeep||Wrangler JL, 2023||Jeep||Wrangler JL, 2024||Jeep||Wrangler JL, 2025||Jeep||Wrangler JL
|
