Our Ram 1500 TRX 20 inch S8 Bumper Kit gives you high performance lighting, with a sleek look. This kit retains your truck's factory look and includes every component needed for install, without any guesswork.
Limited Lifetime Warranty – Complete Purchase Protection
uService – Replaceable Lenses And Optics
ClearView – All The Light, Right Where You Need It
MoistureBlock – Waterproof, Rain Proof, Submersible
CopperDrive – Only LED Driven At 100 Percent
5000K Daylight – Less Driver Fatigue, Natural Color
| Color | Clear |
| Series | S8 |
| Note | TRX |
| Submodel | TRX |
| Brand | Baja |
| Size | 20" |
| Light Pattern | Driving/Combo |
| Box Height | 8.7 in |
| Box Width | 9 in |
| Box Length | 25.7 in |
| Box Weight | 8.7 lbs |
|
Fitment
Show all |
2021||Dodge||Ram 1500, 2021||Ram||1500, 2022||Dodge||Ram 1500, 2022||Ram||1500
|
