$0
Engineered to enhance both style and safety, these LUXX-Series tail lights feature a modern, high-trim design with advanced LED functionality. Four switchable LED tubes deliver clear parking, brake, and turn signal illumination while diffuser lenses improve daytime visibility and light clarity.
Key benefits:
These tail lights combine refined aesthetics with practical lighting features to give your 5th Gen Toyota 4Runner a unique, upscale rear-end appearance while improving on-road visibility and signaling clarity.
*Compatibility: 10-23 Toyota 4Runner
| Lens Material | Polycarbonate |
| Housing Material | Polypropylene |
| Housing Color | Alpha-Black |
| Series | LUXX-Series |
| Brand | AlphaRex |
| Lens Color | Clear |
| Box Weight | 11.1 lbs |
| Box Length | 17.3 in |
| Box Width | 15.7 in |
| Box Height | 13.7 in |
| UPCCode | 810015614556 |
|
Fitment
Show all |
2010||Toyota||4Runner, 2011||Toyota||4Runner, 2012||Toyota||4Runner, 2013||Toyota||4Runner, 2014||Toyota||4Runner, 2015||Toyota||4Runner, 2016||Toyota||4Runner, 2017||Toyota||4Runner, 2018||Toyota||4Runner, 2019||Toyota||4Runner, 2020||Toyota||4Runner, 2021||Toyota||4Runner, 2022||Toyota||4Runner, 2023||Toyota||4Runner
|
