The HoneyBadger front bumper is renowned for its sharp angles and rugged style, designed specifically for the 2021+ Ford Raptor and 2023 Raptor R. This version includes a top hoop, offering additional protection and style.
The top of the bumper features a light mount for a 30-inch radius LED light bar, partially protected by the top hoop. An additional 20-inch LED light bar can be mounted in a protected position behind the Honey Badger claw cutaways, and 10-inch light bars can be mounted behind each of the side panels.
The HoneyBadger Raptor Front Bumper is crafted to follow the body lines of the truck perfectly, adding a more aggressive edge to its stance. The steel is finished in a hammer black powder coat, while the aluminum panels are finished in a satin black powder coat, providing protection against rust and enhancing the bumper's appearance.
If your 2021+ Raptor is equipped with the 801A High package, the front parking sensors can be installed seamlessly in the bumper. For Raptors with the 800A Standard package, sensor plugs are supplied to plug the mount holes. The OEM tow hooks fit perfectly underneath the bumper. This bumper is fully bolt-on and Made in America.
Key features:
* Add on our Adaptive Cruise Control Relocation Bracket to maintain full use of your F-150’s ACC capabilities. A shutter motor bracket is included with your bumper.
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | HoneyBadger |
| Submodel | Raptor, Raptor R |
| Box Height | 23 in |
| Box Width | 46 in |
| Box Length | 86 in |
| Box Weight | 157 lbs |
| Installation side | Front |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150
|
