$0
The Baja Boss A/T blends confident on-road handling and long tread life with aggressive off-road and winter capability. Its asymmetric tread design, silica-reinforced compound, deep side lugs, and reinforced 3-ply construction deliver traction, durability, and a comfortable, low-noise ride.
| Brand | Mickey Thompson |
| Series | Baja Boss® A/T |
| Tire Size | 35x12.50 R17 |
| Tire Size EU | 315/70R17 |
| Landing diameter | 17 |
| Inflated Diameter | 34.5 |
| Profile Width | 12.8 |
| Rim Width | 9.5 |
| Minimum Recommended Wheel Width | 8 |
| Maximum Recommended Wheel Width | 11 |
| Speed Index | Q |
| Load Index | 121 |
| Sidewall Style | BLK |
| Box Weight | 62 lbs |
| Box Length | 34 in |
| Box Width | 34 in |
| Box Height | 12 in |
| Глубины протектора 32NDS | 18.5 |
| Part # | 272570 |
| Product Code | 331311001 |
| Cross Ref# | 90000119976 |
| Fitment | ALL |
Kupiłem komplet 4 opon Mickey Thompson Baja Boss A/T 34x11.5 R20. Zamówienie szło transportem morskim z USA i dotarło po około 45 dniach. Wszystko zgodnie z informacją od sklepu. Opony wyglądają świetnie i jakość naprawdę robi wrażenie. Po montażu pierwsze wrażenia bardzo pozytywne – świetna przyczepność i agresywny wygląd. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, polecam!
