$0
High-traction off-road tire engineered for competition and aggressive terrain.
*This tire is not D.O.T. certified.
| Brand | Mickey Thompson |
| Series | Baja Boss® X |
| Tire Size | 42x13.50 R20 |
| Landing diameter | 20 |
| Inflated Diameter | 41.7 |
| Profile Width | 14.4 |
| Rim Width | 11 |
| Minimum Recommended Wheel Width | 9 |
| Maximum Recommended Wheel Width | 11.5 |
| Speed Index | F |
| Load Index | 124 |
| Sidewall Style | BLK |
| Box Weight | 106 lbs |
| Box Length | 42 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Height | 15 in |
| Глубины протектора 32NDS | 22 |
| Part # | 261758 |
| Product Code | 331313021 |
| Cross Ref# | 90000122656 |
| Fitment | ALL |
