$0
The Baja Pro XS is a rugged tire engineered for both on- and off-road use, delivering durability, traction, and reliable performance across varied terrain.
*D.O.T. certified for light to occasional highway use. Verify fitment and load ratings for your vehicle prior to installation.
| Brand | Mickey Thompson |
| Series | Baja Pro™ XS |
| Tire Size | 21/58-24 |
| Landing diameter | 24 |
| Inflated Diameter | 57.8 |
| Profile Width | 22.8 |
| Rim Width | 16.5 |
| Minimum Recommended Wheel Width | 13.5 |
| Maximum Recommended Wheel Width | 17.5 |
| Sidewall Style | BLK |
| Box Weight | 232 lbs |
| Box Length | 58 in |
| Box Width | 58 in |
| Box Height | 24 in |
| Глубины протектора 32NDS | 27 |
| Part # | 41481 |
| Product Code | 331260018 |
| Cross Ref# | 90000036753 |
| Fitment | ALL |
