$0
The Baja Pro XS is a rugged tire engineered for both on- and off-road use, delivering durability, traction, and reliable performance across varied terrain.
*D.O.T. certified for light to occasional highway use. Verify fitment and load ratings for your vehicle prior to installation.
| Brand | Mickey Thompson |
| Series | Baja Pro™ XS |
| Tire Size | 19.5/54-20 |
| Landing diameter | 20 |
| Inflated Diameter | 53.7 |
| Profile Width | 21.6 |
| Rim Width | 12 |
| Minimum Recommended Wheel Width | 12 |
| Maximum Recommended Wheel Width | 16 |
| Sidewall Style | BLK |
| Box Weight | 193 lbs |
| Box Length | 54 in |
| Box Width | 54 in |
| Box Height | 20 in |
| Глубины протектора 32NDS | 27 |
| Part # | 41049 |
| Product Code | 331259018 |
| Cross Ref# | 90000036754 |
| Fitment | ALL |
